درباره ما

درباره ما

درباره ما

مجموعه آلومینیوم اتحاد بیش از 35 سال است که در خدمت صنایع گوناگون ایران زمین است. این مجموعه که ابتدا به جهت انجام عملیات فینیشینگ پروفیل‌های آلومینیومی تأسیس گردید، هم اکنون با در اختیار داشتن سه دستگاه پرس اکستروژن در ظرفیت‌های مختلف و خطوط کامل آنودایزینگ و رنگ پودری الکترو استاتیک و سایر تجهیزات مرتبط، افتخار دارد خدمتگزار بازه وسیعی از صنایع باشد. همچنین به عنوان یک تولید کننده ایرانی افتخار تولید محصولاتی را دارد که به کشورهای همسایه صادر گردیده است. شرکت آلومینیوم صنعت اتحاد رسالت خود را در تولید پروفیل‌های آلومینیومی با کیفیت مطلوب، در کمترین زمان و قیمت ممکن می داند و در این راستا در حال تلاش پیوسته برای ارتقاء سطح کیفی محصولات خود بوده و تمام کوشش خود را می کند که صادقانه در خدمت مشتریانی که به این مجموعه اعتماد کرده‌اند باشد.

ما امیدواریم درحوزه فعالیت خود، سهمی هر چند اندک، درارتقاء توانایی‌های تولیدات صنعتی ایران عزیز داشته باشیم. این هدفی است که تلاش‌های ما در آن خلاصه می‌گردد.

 

تاریخچه

این مجموعه در سال 1358 تحت عنوان آبکاری اتحاد، با هدف انجام عملیات آنودایزینگ و پوشش رنگ مایع پروفیلهای آلومینیومی مورد مصرف در صنعت ساختمان فعالیت خود را آغاز نمود. همزمان با توسعه کاربرد پروفیل آلومینیوم در صنایع مختلف و جایگزینی این فلز جادویی با سایر محصولات، نیاز به توسعه ای همراه با ارتقاء سطح کمی و کیفی این محصول به شدت احساس می‌گردید که در این راستا در سال 1383شرکت آلومینیوم صنعت اتحاد (سهامی خاص ) به ثبت رسیده و با انتقال کارخانه به شهرک صنعتی شمس‌آباد فضای مناسب جهت توسعه آتی عملیات تولید فراهم گردید.

در سال 1383 با توجه به تغییرگسترده تقاضای بازار درخصوص پروفیل‌های رنگی، خط اتوماتیک کانوایر پاودر کوتینگ با توانایی انجام عملیات پوشش رنگ پودری به روش الکترواستاتیک به ظرفیت اسمی 1000تن راه اندازی گردید. همزمان با ادامه فعالیت عملیات تکمیلی (فینیشنیگ) در محل جدید، طرح‌های تولید پروفیل‌های صنعتی آلومینیومی با استقرار خطوط گوناگون اکستروژن آغاز گردید. در سال 1387 ساخت خط پرس اکستروژن با توان 2000 تن با بهره‌گیری کامل از توانایی‌های تولید در داخل کشور آغاز گردید و در سال 1388 این خط با ظرفیت تولید اسمی سالانه 800 تن به بهره برداری عملیاتی رسید.

در سال 1392 با توجه به نیاز بازار به  مقاطع  آلومینیومی سبک با حفظ  کیفیت آلیاژهای اولیه آلومینیوم، خط پرس اکستروژن 480 تنی با ظرفیت اسمی تولید سالانه 250 تن خریداری و راه اندازی گردید. درسال 1394 بمنظور پاسخ‌گویی به بخشی از نیاز بازار به پروفیل‌های آلیاژی یک دستگاه پرس 550 تنی اتوماتیک خریداری وبا ظرفیت اسمی تولید سالانه 350 تن در سال 1395 راه‌اندازی گردید. همچنین در سال 1394 به منظور ارتقاء کیفی و افزایش کمی پروفیل‌های تولیدی بوسیله پرس دو هزار تنی، خط پولر و میز تمام اتوماتیک جهت پرس مذکور خریداری ودرسال 1395 نصب شده و به بهره برداری رسید. همزمان با توسعه کمی افزایش توان تولید، این شرکت همواره خود را ملزم به ارتقاء توانایی‌های فنی شامل بخش‌های طراحی، تولید و عملیات تکمیلی (فینیشینگ) می‌داند و به همین منظور با اتکاء به دانش فنی و توانایی‌های تیم اجرایی و همچنین استفاده از تیم مشاورین فنی و بهره‌برداری از منابع مکتوب و الکترونیک، تلاش  می نماید فعالیت‌های خود را در مسیر خط مشی تعیین شده که بطور خلاصه عبارتست از "پایبندی به الزامات اخلاق حرفه‌ای"، "ارتقاء مداوم سطح کیفیت محصولات" و "کسب رضایت مشتریان" به انجام رساند.
عمده تولیدات این شرکت در حوزه پروفیل‌های صنعتی و اختصاصی دارای کاربرد در صنایع گوناگون می‌باشد، به نحوی که تنوع پروفیل‌های تولیدی از گوناگونی به نسبت زیادی برخوردارمی‌باشند. بخشی ازصنایعی که این شرکت افتخار تولید و تامین پروفیل‌های مورد نیاز آنان را دارد بدین شرح است:

 

 

 • صنعت ساختمان و بخش بزرگی از صنایع زیر مجموعه آن  
 • صنایع حرارتی و برودتی
 • صنعت خودرو سازی
 • صنایع برق، الکترونیک و مخابرات   
 • صنایع کانتینر، کانکس و بناهای پیش‌ساخته   
 • صنایع ماشین‌سازی
 • صنایع تجهیزات بیمارستانی  
 • صنعت مصنوعات چوبی  
 • صنایع  تجهیزات اداری و دفتری  
 • صنعت تولید یراق آلات  
 • مصنوعات و تولیدات تزیینی   
 • مصنوعات تبلیغات محیطی
0%